Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Priorytetu 6. Fundusze europejskie wspierające społeczną infrastrukturę dla łódzkiego, Działanie 6. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Inwestycja w infrastrukturę służącą pieczy zastępczej i wsparciu rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Wniosek projektowy składany jest w odpowiedzi na konkurs Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Łódzkiego
Fundacja Happy Kids ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach Działania 6.2 Inwestycje w infrastrukturę służącą pieczy zastępczej i wsparciu rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych
Wybór partnera w projekcie następuje zgodnie z ustawą z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027, w tym wybór partnera spoza sektora finansów publicznych – zgodnie z art. 39 ust. 1-4 ww. ustawy.
I. Cel projektu:
Celem projektu jest wspieranie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej polegającą na Inwestycji w infrastrukturę służącą pieczy zastępczej. Budowa oraz wyposażenie infrastruktury, która będzie służyć rodzinom pełniącym funkcję opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci z pieczy zastępczej
Cel szczegółowy EFRR.CP4.III – Wspieranie włączenia społeczno-gospodarczego społeczności marginalizowanych, gospodarstw domowych o niskich dochodach oraz grup w niekorzystnej sytuacji, w tym osób o szczególnych potrzebach, dzięki zintegrowanym działaniom obejmującym usługi mieszkaniowe i usługi społeczne
II. Działania przewidziane do realizacji w ramach projektu:
Opis działania Opis działania W ramach działania wspierane będą następujące typy projektów:
1. inwestycje służące rozwojowi środowiskowych form wsparcia;
2. inwestycje w infrastrukturę służącą pieczy zastępczej i wsparciu rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych;
3. inwestycje w mieszkalnictwo;
4. inwestycje w infrastrukturę służącą integracji lub reintegracji społecznej lub zawodowej.
Rodzaje przedsięwzięć, możliwych do realizacji w ramach powyższych typów projektów.
1. Budowa, przebudowa, remont lub adaptacja obiektu, służące rozwojowi środowiskowych form wsparcia, takich jak ośrodki dziennego pobytu, środowiskowe domy pomocy, kluby seniora, rodzinne domy pomocy, gospodarstwa opiekuńcze (tylko świadczone w społeczności lokalnej).
2. Budowa, przebudowa remont lub adaptacja obiektu, służące rozwojowi pieczy zastępczej i wsparciu rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych m.in. wsparcie rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych, placówek wsparcia dziennego.
3. Przebudowa, remont lub adaptacja obiektu na m.in. mieszkanie wspomagane, treningowe, w ramach najmu socjalnego w szczególności dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w kryzysie bezdomności, migrantów, usamodzielniającej się młodzieży dotychczas przebywającej w placówkach całodobowych, pieczy zastępczej, powiązane z procesem integracji społecznej i aktywizacji społeczno-zawodowej
4. Budowa, przebudowa, remont lub adaptacja obiektu, służące integracji lub reintegracji społecznej lub zawodowej poprzez wsparcie podmiotów takich jak WTZ, ZAZ, CIS, KIS.
III. Proponowany zakres zadań przewidzianych dla partnera:
a) Wsparcie finansowe, merytoryczne i organizacyjne Fundacji Happy Kids obejmujące przypisane we wniosku o dofinansowanie zadania, ustalone na etapie przygotowania części budżetowych oraz opisowych projektu.
b) Fundacja Happy Kids zastrzega, że szczegółowy zakres projektu ustalony zostanie na etapie jego przygotowania i może obejmować wyłącznie wybrane działania zgodnie z potrzebami określonymi na etapie diagnozy sytuacji problemowej.
IV. Wymagania wobec partnera:
Partner musi posiadać środki na pokrycie wkładu własnego w regulaminowej wysokości – tj. 15% wraz z informacją o źródle wkładu własnego oraz jego formie oraz dysponować odpowiednim potencjałem osobowym zdolnym do realizacji zadań przewidzianych w projekcie.
V. Zgłoszenie powinno zawierać:
a) Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej z usługami społecznymi.
b) Opis udziału w projekcie, w szczególności propozycje realizacji działań określonych w pkt. III a).
c) Informację o możliwości zagwarantowania przez Partnera wkładu własnego w regulaminowej wysokości – tj. 15% wraz z informacją o źródle wkładu własnego oraz jego formie (pieniężna)
d) Deklarację gotowości przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.
e) Dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących.
f) Oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie na podstawie odrębnych przepisów, w szczególności: art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2013 r., poz. 885 z późn. zm.); lub wobec których orzeczono zakaz dostępu do środków funduszy europejskich na podstawie odrębnych przepisów:
a) art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745);
b) art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2020 r., poz. 358 z późn. zm.).
VI. Opis kryteriów branych pod uwagę w wyborze partnera
a) Spełnienie wymogów formalnych (oświadczenia o których mowa w pkt V )
b) Przedstawienie koncepcji udziału partnera w projekcie w formie pisemnej, uwzględniając punkt II oraz III ogłoszenia o naborze. Max. 50 pkt
c) Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej
z usługami społecznymi. Max. 50 pkt
d) Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach. Max. 20 pkt.
g) Informacja o możliwości zagwarantowania przez Partnera wkładu własnego w regulaminowej wysokości – tj. 15% wraz ze wskazaniem jego źródła oraz z informacją o jego formie (pieniężna). Max. 50 pkt.
VII. Termin składania ofert
Oferty w formacie .doc., docx. lub .pdf należy przesłać w terminie do 21 dni od daty ogłoszenia naboru (tj. do dnia 22.10.2024 r. na adres e-mail: biuro@happykids.ngo)
Fundacja Happy Kids zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym etapie bez podawania powodu.